Taoistyczne praktyki seksualne – jak kontrolować wytrysk?

Taoistyczne praktyki seksualne – jak kontrolować wytrysk?

Taoistyczne praktyki seksualne to jedna z pseudonaukowych nauk leczniczych medycyny alternatywnej. Jest to system technik seksualnych połączony z naukami wewnętrznej alchemii i życiowej energii. Zgodnie z nauczaniem w seksie konieczne jest zapanowanie nad swoją energią i zapobieganie wytryskowi. Utrzymuje to zdrowie, prowadzi do osiągnięcia długowieczności, znacznie wydłuża stosunek i zwiększa radość z seksu. W tym celu proponowany jest kompleksowy system ćwiczeń i metod, w tym trening mięśni krocza, niektóre techniki wyciszania namiętności seksualnej oraz szereg praktyk Qigong stanowiących głębokie połączenie z ludzkim polem energetycznym.

Taoistyczne praktyki seksualne – jak kontrolować wytrysk?

Z taoistycznymi praktykami seksualnymi ściśle powiązana jest joga kundalini (oddziałująca jednocześnie na umysł i ciało) i seks tantryczny (bliskość emocjonalna oraz długie pieszczoty). Często nauczanie porównuje się z celibatem i życiem w powściągliwości, które również mają na celu uwznioślenia energii seksualnej, ale poprzez całkowite odrzucenie seksu. Taoistyczne praktyki seksualne można stosować na trzech poziomach: medycznym, seksualnym i ezoterycznym. Współcześnie są one oparte na starożytnych ćwiczeniach i ideach, chociaż mogą mieć różne współczesne reinterpretacje.

Jeśli podejdzie się do oceny zdolności seksualnych współczesnych mężczyzn z punktu widzenia starożytnych Chińczyków, którzy praktykują tao miłości i wiedzą, jak kontrolować wytrysk, to absolutną większość mężczyzn należy uznać za przedwczesną ejakulację. Starożytni chińscy taoiści i współcześni wyznawcy doktryny tao, uważaliby współczesnych mężczyzn za wyjątkowo słabych partnerów seksualnych, żadna kobieta w starożytnych Chinach nie doznałaby satysfakcji seksualnej. Mężczyźni, którzy znają te praktyki, są w stanie kontrolować wytrysk i przedłużyć stosunek płciowy do godziny, a nawet dłużej.

Podstawy teorii taoistycznych praktyk seksualnych

Traktaty taoistyczne pisane są z męskiego punktu widzenia i skierowane są do mężczyzn. Kobieta jest w nich opisywana, jako przedmiot męskiego pożądania, co jest sprzeczne ze współczesnymi normami społecznymi. Podstawą teorii taoistycznych praktyk seksualnych jest nauczanie trzech skarbów: qi, jing i shen. Taoiści starają się maksymalnie ograniczyć utratę nasienia, aby zapobiec utracie komórki jajowej podczas menstruacji. Traktaty taoistyczne opisują technikę seksu z doprowadzeniem kobiety do orgazmu z mężczyzną w celu uzyskania kobiecej substancji yin, przy jednoczesnym uniknięciu wytrysku, aby nie tracić męskiej energii yang.

Techniki kontrolowania wytrysku

W seksie taoistycznym kultywuje się stan, w którym fale ekstazy następują jedna po drugiej, jedna silniejsza od drugiej. W medycynie chińskiej, w tym taoistycznej, wytrysk nasienia uważany jest za nośnik witalności i autorzy traktatów zalecali jego ostrożne wydawanie, na 10 kobiecych orgazmów zalecano maksymalnie 3 wytryski. Opisano różne techniki opóźniające wytrysk, z których jedną jest krótkotrwałe ściskanie podstawy penisa. W wyniku treningu określonych mięśni mężczyzna może nauczyć się osiągać orgazm bez wytrysku – plemniki zatrzymują się w okolicy guzka nasiennego i wracają lub wchodzą do pęcherza.

Ta technika jest obarczona negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Aby kontrolować podniecenie seksualne i zatrzymać skurcze mięśni gładkich prowadzące do wytrysku, naciska się palcem na punkt znajdujący się między genitaliami a odbytem, pod prostatą. W jodze Kundalini, miejsce to nazywane jest czakrą Muladhara, gdzie zamieszkuje wąż Kundalini, który według wschodnich wierzeń wznosząc się w górę kręgosłupa w praktyce jogi, otwiera czakry i związane z nimi magiczne zdolności i prowadzi do nieśmiertelności.

Stosowane są również ćwiczenia oddechowe, polegające na koncentracji na oddychaniu w określonym rytmie i wstrzymywaniu oddechu z jednoczesnym uciskaniem mięśni odbytu i narządów płciowych. Praktyki są bardzo podobne do kundalini i hathai jogi. Uzdrawiająca miłość to zarówno nauka, jak i sztuka. Partnerzy, którzy opanowali tę praktykę, podnoszą energię orgazmu w górę, a narządy wewnętrzne znajdujące się na ścieżce tego przepływu zaczynają wibrować i wypełniać się leczniczą energią. Akt miłości przeradza się w ekstatyczny proces poznawania się.

Porady Potencja